Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2022

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

Website content writer a texty pro web

Website content writer je textař, který se specializuje na tvorbu obsahu webových stránek. Někdy se mu také říká webwriter nebo web copywriter (pokud je jeho úkolem psát marketingové texty) nebo SEO webwriter. Je to prostě specializovaný webový textař. Texty pro internetové stránky dokáže napsat nebo upravit tak, aby splňovaly technické parametry on-line publikace a zároveň aby braly v úvahu psychologii čtení v elektronickém prostředí.

Website writer – Textař pro webové texty

Každý web má svou vlastní cílovou skupinu, vyžaduje trochu jiný obsah a má i specifickou strukturu textu. Na mnoha produktových stránkách uživatelé text ani moc nečtou. Spíš po něm těkají očima. – Jakoby po jednotlivých odstavcích skákali z jednoho klíčového slova na druhé, podobně jako se skáče přes potok z jednoho kamene na druhý.  Tomu je uzpůsobena i větná skladba.

Textař webového textuwebwriter – by měl být schopen návštěvníky webu na správném místě zastavit. Web writer proto musí umět nejen ladně psát, ale také dobře pracovat s klíčovými slovy. Pro vylepšení indexace webových stránek také může upravovat jejich kódování, takže se mu někdy říká SEO webwriter.

Zajišťuje technickou redakci a metadata

V jistém smyslu je webwriter to technický redaktor. Výsledkem jeho práce je to, čím je v případě tištěné knihy kvalitní tiráž, anotace a bibliografické údaje. Právě tato metadata jsou klíčová k snadnému dohledání tištěné publikace v bibliografických databázích. Web content writer zajišťuje podobný servis webovým stránkám.

Své nezastupitelné místo tak má u každého zajímavého vzdělávacího projektu, který je na internetu dobře vidět. Služeb webwritera samozřejmě využívají i komerční e-shopy, kterým pomáhá dělat z návštěvníků zákazníky.

Hlavní úkoly webového textaře

Pokud nechcete, aby vaše webové stránky byly plnohodnotnou součástí Surface Web internetového prostoru a pokud chcete návštěvníky webu přimět k činnosti, kontaktujte nás. Náš website content writer je vám k dispozici.

Usnadňete svým návštěvníkům cestu k cíli.

Související služby

›› Psaní textů na objednávku

›› Ghostwriting

›› Copywriting a reklamní texty

›› Jak vytvořit obchodní název

›› Optimalizace pro vyhledávače

›› Linkbuilding a zpětné odkazy

›› Copywriting a SEO


Související reference

›› Blog ResearchWriter.cz

›› Ghostwriting, copywriting a související projekty


ÚvodPíšeme texty › Texty pro web