Provádíme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2023

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

Reprografické práce a digitalizace

Papírové dokumenty mají své kouzlo, ve světě digitální komunikace se s nimi ale obtížněji pracuje. Ojedinělost papírových dokumentů a fotografií je navíc jejich slabou stránkou. Pokud o jedinečný dokument či fotografii přijdete vlivem požáru, povodně nebo jiné domácí pohromy, papírový originál je jednou provždy nenávratně ztracen. Existují proto dobré důvody, proč byste si některé své písemnosti, dokumenty a fotografie měli nechat digitalizovat.

Digitální zálohování rodinných dokumentů a fotografií

Možná vlastníte sadu unikátních rodinných dokumentů. Z účetního hlediska nemají nijak závratnou hodnotu. Jako věc zvláštní obliby, ke které máte citový vztah, jsou však k nezaplacení. Pokud se v rodině podařilo například uchovat sadu fotografií praprarodičů a úřední doklady o jejich vzdělání či svatbě, žádná finanční náhrada jejich ztrátu nenahradí. Byla by škoda o ně přijít.

Díky moderní technice přitom lze vytvořit digitální kopie. Ty můžete na internetu sdílet s dalšími příbuznými. Můžete si je v dostatečné kvalitě digitálně barevně vytisknout, zařadit do alba nebo jejich kvalitní zvětšeniny pověsit na zeď. Spojte se s námi a veškeré digitalizační kroky zařídíme za vás.

Limitem kvalitního skenování je velká časová náročnost. Pro pořízení kvalitních fotografických kopií se však bez skeneru většinou neobejdete. S fotoaparátem reprodukce srovnatelné kvality nepořídíte. Na tablety a chytré telefony úplně zapomeňte. S těmi lze fotit příležitostné texty a vizitky, nikoli staré dokumenty, u kterých má být zachována dostatečná kvalita. Svěřte proto skenování fotografií a starých dokumentů nám. Zajistíme vám věrné reprodukce. Poškozené originály fotografií jsme nadto schopni také digitálně zrestaurovat.

Ofocování dokumentů ve velkém objemu

Poskytujeme také retrokonverze a reprografické služby v oblasti velkoobjemové digitalizace knižních textů a úředních dokumentů. To v případě, že potřebujete do elektronické podoby převést větší objem papírových dokumentů, novinových článků nebo knih. V takovém případě mnohdy postačí kvalitní fotoaparát, kvalitní osvětlení, speciální reprografický stativ a dostatek času. Pokud cokoli z toho nemáte, rádi pro vás přefocení dokumentů do elektronické podoby zajistíme. Získané elektronické dokumenty jsme také schopni zpracovat s pomocí OCR programu pro rozpoznávání jednotlivých znaků. Tím získáme fulltext jednotlivých dokumentů, ve kterých pak můžete pohodlně vyhledávat a volně s nimi pracovat.

Digitalizujte své papírové dokumenty
a prodlužte tak jejich životnost a využitelnost.

Související služby

›› Jazyková korektura češtiny

›› Technické korektury a ověřování informací

›› Redigování, editace a copyediting

›› Restaurování fotografií


Související reference

›› Blog ResearchWriter.cz

›› Kde jsme zajišťovali technickou redakci a korektury


ÚvodÚpravy dokumentů › Reprografické práce